25 aprill 2016 07:45
Jaga lugu:

Soome võtab eksinud arstidelt töötamise õiguse

Näiteks kirjutatakseValvira andmetel Soome arstide poolt kergekäeliselt välja valuvaigisteid, antibiootikume või siis psühhiaatrilisi ravimeid, mida saab kuritarvitada.  Foto: Scanpix/Caro

Viimase kolme aasta jooksul on Soomes 21 endise Nõukogude Liidu aladelt pärit arstilt võetud ära meedikuna töötamise õigus või seda piiratud ning enamus neist on teinud oma arstieksami Eestis.

"Meil on info nende arstide kohta, kes on teinud arstieksami kas Eestis, Venemaal või mujal endises Nõukogude Liidus ja kellelt Valvira on võtnud ära õiguse töötada arstina või seda piiranud," rääkis Soome tervishoiu järelevalveameti Valvira jurist Heidi Laurila Postimehele.Viimase kolme aasta jooksul on pidanud seetõttu ametist loobuma 21 arsti."Eestist pärit arste on nende seas rohkem kui pooled," ütles Laurila hoolikalt sõnu valides. Hetk hiljem täpsustas ta, et Tartu Ülikooli diplomiga arste on nende seas 14.

Juristi sõnul on palju põhjuseid, miks arstil kas keelatakse või piiratakse Soomes töötamist.

"Arstilt võib litsentsi ära võtta, kui ta ei ole tervislikel põhjustel võimeline enam meedikuna töötama ja kujutab patsientidele ohtu, näiteks on tal neuroloogiline või psühhiaatriline haigus ja tema töövõime on vähenenud, tal on alkoholi- või ravimisõltuvus," tõi ta näiteid.

Valvira jurist rõhutas, et tervislikel põhjustel võetakse litsents ära vaid juhul, kui haigus mõjutab töötamist ja inimene ei saa sellest ise aru.

Täismahus artikkel Postimehes.

Jaga lugu:
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee