Tapfer: vaktsiinid võiks erisoodustusmaksust vabad olla

Riho Tapfer, Ravimitootjate Liidu juht.
Riho Tapfer, Ravimitootjate Liidu juht.

Ravimitootjate Liidu tegevdirektor Riho Tapfer ütles 25. aprillil toimunud vaktsineerimisteemalisel ümarlaual, et kuna vaktsiinid on väga kallid, võiks need olla vabastatud erisoodustusmaksust.

"Kui me kõrvutame entsefaliidiravi või vaktsiini maksumust on pilt selge. Vastutus on väga oluline – kui mittevaktsineerimine jõuab kriitilise piirini, siis tulevad need haigused kõik tagasi," rääkis Tapfer.

Tartu Ülikooli meditsiinilise mikrobioloogia ja viroloogia professor Irja Lutsar leidis, et lisaks sellele, et peame panustama raha vaktsiinidesse, peame panustama ka järeljälgimisse.

„Ma ei ole nii naiivne, et ma arvaks, et inimesed on ümberpööratavad," ütles Lutsar. "Tõsiasi on see, et inimesed vajavad tähelepanu, ja tähelepanu saab see, kes on millegi vastu, mitte see, kes on millegi pooldaja," lisas ta.

Lutsar jätkas, et tema enda lapsed läksid ka Ameerikas kooli, kaasas veneaegsed vaktsineerimispassid, mis koolile ei sobinud. "Öldi, et esmaspäeval kooli ei saa, kui kohe ära ei vaktsineeri, ja valikut polnud," meenutas ta.

Professor rõhutas, et koostöös tervishoiutöötajatega tuleb tõsta informeerituse taset nii elanikkonna kui meedikute seas. Soomes inimesed usuvad arsti – ei ole nii, et nad arvavad, et arstid soovivad patsiendile halba. Võib-olla on Soome see riik, kelle poole me peame vaatama.”

„Ma usun, et saame sellest kollasest sahtlipõhjas olevast „passist“ lahti ja võtame kasutusele e-immuniseerimispassi,” lisas Riho Tapfer.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.