Ossinovski: Hambaravihüvitis täiskasvanutele tuleb 2017

Foto on illustreeriv.
Foto on illustreeriv.

Järgmiseks aastaks on riigieelarvesse plaanitud täiskasvanute hambaravihüvitiseks 12 miljonit eurot.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski rääkis, et valitsus on otsustanud taastada täiskasvanute hambaravihüvitise, kirjutab ERR.

Sotsiaaldemokraatide ettepanek hambaravihüvitiseks on valitsuse tegevusprogrammis kokku lepitud ning selleks on planeeritud 12 miljonit eurot aastas. "On olemas poliitiline kokkulepe, et täiendav hambaravihüvitis täiskasvanutele tuleb," kinnitas minister Ossinovski.

Missuguseid teenuseid täpselt hüvitama hakatakse ja missuguseks kujuneb patisentide omaosalus, pole veel ära otsustatud.

"Ideena oleme välja pakkunud, et see on 50 protsenti ehk inimesel tuleks endal hambaravi hinnast kinni maksta pool. Lisaks on plaanis võimaldada vanadus- ja töövõimetuspensionäridel kasutada kolme aasta jooksul proteesihüvitist (hetkel 255,65 eurot kolme aasta jooksul) ka hambaraviteenuseks," selgitas Ossinovski.

"Kontseptsioon on koostöös haigekassaga juba põhimõtteliselt läbi töötatud ja lähikuudel jõuab ka vastav eelnõu valitsusse ja riigikokku," teatas minister.

Kokkuleppe kohaselt jõustub hambaravihüvitis järgmise aasta teisest poolest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.