• 03.09.16, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Persoon: Hooldajast hambaarstiõeks

Kuidas hakkama saada ametis, mida Eestis õppida ei saa?
Hambaraviõde Kristiina Ots.
  • Hambaraviõde Kristiina Ots.
  • Foto: Erakogu
14-lapselisest perest pärit Kristiina Ots (29) tunneb siirast rõõmu inimeste aitamisest. Kuigi lapsepõlv suures peres polnud alati lihtne ja lõbus – pere viienda lapsena tuli tal juba varakult hoolt kanda nii majapidamise kui õdede-vendade eest – valis koolis klienditeenindajaks õppinud naine hoopiski hooldaja ameti suures haiglas, leevendades vähihaigete igapäevamuresid enam kui kuus aastat. 

Seotud lood

Uudised
  • 28.04.16, 14:45
Vältimatu hambaravi maht kasvas 92 000 euro võrra
Haigekassa andmetel kasvas täiskasvanute vältimatu hambaravi rahastamine mullu aasta varasemaga võrreldes 92 000 euro võrra, ravijuhtude arv kasvas 2600 võrra.
Uudised
  • 10.10.16, 16:15
Kas hambaarstid peaksid spetsialiseeruma?
Olgu tegemist meditsiini või mistahes muu valdkonnaga, on üldlevinud tõde, et ühele alale keskendumine võimaldab saada põhjalike teadmistega spetsialistiks, kelle erialaseid teadmisi ja oskusi hinnatakse kõrgelt.
Uudised
  • 29.04.16, 12:00
Ossinovski: Hambaravihüvitis täiskasvanutele tuleb 2017
Järgmiseks aastaks on riigieelarvesse plaanitud täiskasvanute hambaravihüvitiseks 12 miljonit eurot.
Uudised
  • 21.07.16, 16:30
Eestist on saanud soomlaste hambaraviturismi maa
Soome pensioni- ja sotsiaalameti Kela andmeil on soomlaste kõige popim stomatoloogiaturismi sihtkoht Eesti – protseduuride eest kompensatsiooni küsinutest tervelt 90% on käinud hambaravil Eestis.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.04.25, 13:56
Digilahendus meditsiinis: personaalsed tööriided asenduvad nutika renditeenusega
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele