Soome kokkuvõte gripihooajast: hullem kui seagripi ajal

Registreeritud gripijuhtumeid oli sel gripihooajal Soomes HUSi piirkonnas üle 11 000, aasta varem 7500.
Registreeritud gripijuhtumeid oli sel gripihooajal Soomes HUSi piirkonnas üle...

Soome arstide leht Mediuutiset kirjutas, et lõppeval gripihooajal sattus näiteks pealinna suurima haigla intensiivraviosakonda kaks korda rohkem inimesi kui eelmisel.

Peatselt läbisaav gripihooaeg oli ajalehe teatel silmapaistvalt intensiivne. Registreeritud haigusjuhtumeid oli üle 11 000, aasta varem 7500. Seagripi hooajal 2009/2010 oli haigusjuhtumeid samuti vähem, 9000 juhtumit.

Sellel hooajal tõusis haigestumus väga kiiresti ja jäi pikaks ajaks püsima, rääkis Niina Ikonen Soome terviseametist (THL). Ka oli haigestumise tipp varasem, juba jaanuaris-veebruaris. 

HUSi (Helsingi haiglapiirkond, toim) piirkonnas viis tänavune gripihooaeg erakordselt palju inimesi haiglaravile. Võrreldes eelmise hooajaga oli neid kaks korda rohkem. Märgatav osa intensiivravile sattunutest olid nooremad ja keskealised inimesed.

Selle üks põhjus võib olla, et peamine tegija hooajal oli A-gripp ehk H1N1 viirus. Sel on raskemad tagajärjed ka noorematele inimestele. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.