ITKs täna tasuta konverents labajala teemal

Ida-Tallinna Keskhaigla Magdaleena üksuses toimub täna, 4. mail arstidele, perearstidele ja teistele meditsiinitöötajatele mõeldud tasuta kliiniline konverents teemal "Labajalg – inimkeha vundament".

Konverentsil esinevad erinevad ITK spetsialistid ning fookus on suunatud erinevatele labajalamuredega seotud vaevustele ning probleemide leevendamisele.

Jalavaevustele otsib leevendust järjest rohkem patsiente – elu jooksul esineb jalgadest tingitud terviseprobleeme kuni 75% inimestel. Käesolev üritus on korraldatud patsientide probleemidega paremaks toimetulekuks.

Toimuvad ettekanded, arstid räägivad oma kogemustest ning jagatakse uurimuste ja soovituste kasutamist praktilises töös. Teemad puudutavad labajalamuredega patsientide uurimist ning seda, kuidas tunda ära sagedamini esinevaid jalahaigusi.

Lisaks pööratakse  tähelepanu diabeeti põdevate patsientide jalavaevustele ning räägitakse erialaspetsialisti vastuvõtule suunamise vajadusest.

Praktilisi soovitusi jagatakse ka tallatugede igapäevase kasutamise ja jala koormusjaotuse kõnnianalüüsi kohta.

Ida-Tallinna Keskhaigla ortopeed Vahur Metsna, kes ka ise konverentsil üles astub, kinnitab, et mitmed haigused - nagu artriit, diabeet, kasvajad, närvide ja veresoonkonna haigused - võivad avalduda just labajala haiguslike sümptomitega – inimese labajalad on tervise peegliks.

Ta lisab, et paljudel juhtudel on hooletus ja teadmatus see, mis enamasti jalaprobleeme tekitab ning konverents on oluline seniste teadmiste täiendamiseks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.