Eesti teadlased ennustavad pärilikke tunnuseid teistest täpsemalt

Pagaripärm ehk Saccharomyces cerevisiae kasvamas toitealusel. Kaspar Märtens ja Leopold Parts uurisid pargaripärmi genotüübi andmeid, et saada teada, millise täpsusega suudavad meie ja meie lähisugulaste geeniandmed aidata meil ennustada näiteks pärilikke haigusriske.
Pagaripärm ehk Saccharomyces cerevisiae kasvamas toitealusel. Kaspar Märtens ja ...

On teada, et DNA järjestuse põhjal saab hinnata inimese pikkust, juuksevärvi, erinevaid haigusriske ja teisi pärilikke tunnuseid. Aga kui täpselt?

Eesti teadlaste uuringu tulemused ütlevad, et see on võimalik isegi kuni 90-protsendilise täpsusega. Seesugune teadmine võib personaalmeditsiini potentsiaali haigusriskide ennustamiseks seada sootuks uude valgusesse.

Ajakirjas Nature Communications ilmus kahe Eesti teadlase ja nende kolleegide artikkel, mis just seda teemat käsitleb. Kaspar Märtens ja Leopold Parts Tartu ülikoolist koos kolleegidega uurisid pärilike tunnuste prognoosimist pärmseente näitel.

Edasi loe Novaatorist

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.