Padjasõdalaste juht: Jääge liinile!

Padjasõja aktsiooni juht Kuido Nõmm
Padjasõja aktsiooni juht Kuido Nõmm

Padjaga tööle aktsiooni eestvedaja, kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna juhtataja Kuido Nõmm pani laupäeva hilisõhtul Facebooki tänusõnad ja kokkuvõtte toimunud sündmusest ja lubab, et tegevus meedikute parema tuleviku nimel jätkub.

Kuido Nõmm kirjutab Facebookis: "Minupoolsed õnnitlused meile kõigile. Osales tuhandeid meedikuid ja toetajaid, kes laadisid ülesse sadu ja sadu pilte! Nüüd, kui furoor hakkab lahtuma, võime julgelt öelda, et meie aktsioon oli tõeliselt edukas ja isegi ületas oma eesmärgid.
1. Me saime palju meediakajastust - meist kirjutasid kõik Eesti päevalehed ja internetiportaalid, meie üritus käis uudisena läbi kõigist TV uudistesaadetest, neist tähtsaimast, AKst, isegi esiuudise ja teemapüstitusena. Tänu sellele jõudis meie sõnum väga paljude inimesteni, kes sellest problemaatikast igapäevaselt ei mõtle ja ma julgen arvata, et valdav osa inimesi on meie poolt. Oluline on seda sättumust hoida!
2. Meil oli endal lõbus - vähemalt mulle jäi küll piltidelt selline tunne :). Samas, vaatamata sellele lõbususele, edastasime oma olulise sõnumi.
3. Meil on (taas)tekkinud õla- ja küünarnukitunne. Me oleme, riiklike läbirääkimiste ebaõnnestumise korral, valmis julgelt üheskoos välja minema kas või üldstreigini välja. Ja meie vastaspool nägi seda ja ei saa seda eirata. Arvan, et see on suur trump edasistel läbirääkimistel nii riigi, haigekassa kui Haiglate Liiduga.
4. Riigikogu asendusliige Marianne Mikko vabandas ja usun, et see oli õpetuseks nii mõnelegi poliitikule - meedikutega ei maksa tüli norida! ;)
5. Kõige olulisem - töö- ja terviseminister võttis tagasi Töölepinguseaduse meid diskrimineerivad muudatusettepanekud. See oli suur võit, mille me välja võitlesime.

See kõik ei oleks võimalikuks saanud ilma meie kõigi ühise jõupingutuseta, meie ühise väljaastumisjulguseta. Minupoolne sügav tänu teile kõigile. Aga lisaks tooksin eraldi siin välja inimesed, kelle abita oleks see ettevõtmine jäänud kindlasti oluliselt väiksemaks või jäänud täiesti olemata:
*Relvavend Jaan, kes oli toeks ja abiks alates selle mõtte sünnist.
*Eesti Arstide Liit läbi oma aktiivsete liikmete, kes vedasid mitmetes haiglates aktsiooni.
**Egle Sarap-Nöps ja kogu Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit, mis oli läbi oma aktiivsete liikmete paljudes haiglates juhtivaks jõuks.
*Ajakirjanikud, kes aitasid infot aktsiooni kohta enne selle toimumist levitada ja tõid meile juurde nii osalejaid kui eelnevat positiivset suhtumist avalikkuselt. Kindlasti tooksin siin eriliselt välja Aime Jõgi, Ronald Liive, Siim Sinamäe ja Eeva Esse -veelkord suur tänu!
Ja kindlasti tahan tänada oma naist Eglet, kes pidi sellel kiirel perioodil kodus veel rohkem üksi hakkama saama kui igapäevaselt.

Aga vaatamata sellele tähtsale võidule on meil veel pikk tee minna, et selgitada üldsusele ja poliitikutele - nii enam jätkata ei saa. Selles suunas töötavad meie esindusorganisatsioonid Eesti Arstide Liit ja Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit, aga see peab saama ka meie kõigi südameasjaks. FB grupp jääb edasi toimima, siin saab ka edaspidi mõtteid vahetada. Ja kui te näete, et midagi on ikka väga halvasti ning koha peal midagi ei teha ei saa - andke siin grupis, oma esindusorganisatsioonis või ka otse mulle teada. Katsume ka edaspidi koos probleeme avalikustada, neile üldsuse tähelepanu juhtida. Igast inimesest võib saada patsient!
Jääge liinile!"

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.