Kuuno Vaher: kohalikud seadused tuleb ühtlustada Euroopa reeglitega

AstraZeneca juht Kuuno Vaheri sõnul on firma teinud kõik, et selgitada koostööpartneritele läbipaistvuse vajalikkust.
AstraZeneca juht Kuuno Vaheri sõnul on firma teinud kõik, et selgitada...

Ravimifirma AstraZeneca Eesti juhi Kuuno Vaheri sõnul on Eesti olnud ravimitootjate ja tervishoiutöötajate vahelise läbipaistva koostöö osas suunanäitaja.

"Seega ei ole üle-euroopaline ühtse avalikustamise initsiatiiv tegelikult suur muutus Eesti tervishoiutöötajate ega ka Eestis tegutsevate tootjate jaoks," lisas ta.

Vaheri sõnul on firma teinud kõik endast oleneva, et selgitada koostööpartneritele läbipaistvuse vajalikkust. Ta tõi välja, et 2015. aastal andis 64% AstraZenecaga koostööd teinud tervishoiutöötajatest nõusoleku andmete avalikustamiseks.

"Tegemist on alles esimese aastaga ja usume, et järgnevate aastate jooksul mõistavad kõik osapooled avatuse tähtsust ja võtavad seda kui suhtluse loomulikku osa," sõnas AstraZeneca esindaja.

Vaheri sõnul on väga oluline, et kõigile ravimitootjatele, aga ka teistele tervishoiusektori aktiivsetele osapooltele kehtiksid võimalikult ühtsed reeglid.

"Eesti kontekstis täidavad enamik ravimitootjaid nii seadusest kui ka EFPIA algatusest tulenevaid avalikustamise nõudeid," jätkas Vaher. "Mõlemal juhul on pisut erinevad andmete kriteeriumid, mis teeb aruandluse omajagu keerukaks ja ressursimahukaks."

Sellest lähtuvalt, leidis ta, oleks mõistlik kohalik seadusandlus ühtlustada võimalikult palju üle-euroopaliste reeglitega.

Pikemalt samal teemal 14. juuni Meditsiiniuudiste lehes.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.