Kadi Heinsalu • 15 juuli 2016 06:40
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Teadlased: Ülekaal võtab eluaastaid

Ülekaalulised naised.  Foto: Pixabay

Kuigi see ei pruugigi tunduda kuigi üllatavana, on siiski hirmutav teada, et ülekaalulisus võib elu koguni kümne aasta võrra lühendada.

Postimees vahendab hiljuti teadusajakirjas The Lancet avaldatud uuring näitab, et ülekaalulisus mõjutab märgatavalt eluiga, vahendab Deutsche Welle. Suurbritannia teadlased uurisid 1970.–2015. aastal kogutud ligikaudu 3,9 miljoni inimese andmeid. Selgus, et üksnes iga teine inimene, kelle kehamassi indeks on üle 40, elab üle 70 aasta.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee