Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Soolestikus elava bakterikoosluse muutmist on nähtud viimasel kümnendil perspektiivika võimalusena inimeste tervise parandamiseks.
Soolestikus elava bakterikoosluse muutmist on nähtud viimasel kümnendil perspektiivika võimalusena inimeste tervise parandamiseks.
Foto: Caro /Scanpix
Seni läbiviidud suuruuringuid lahanud vaheanalüüs viitab aga, et vähemalt ülekaalulisuse puhul pole veel sugugi selge, millise mikrobioomi poole üldse püüelda tuleks, kirjutab ERR Novaator.
Riigi ja tööstuse huvides on tervemad Eesti inimesed, ent suur probleem on endiselt rasvumine. Üks võimalikest lahendustest on ka toidumaksud, kirjutab sotsiaalministeerium rahvatervise osakonna juhataja Katrin Karolin Äripäevas.
Eesti Lastearstide Seltsi uus juht lastearst ja endokrinoloog Ülle Einberg ütleb intervjuus, et kavandatavates tervisekeskustes peaksid töötama ka lastearstid. See on üks lahendus lastele mõeldud EMOde töökoormuse vähendamiseks.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.