• 12.08.16, 11:30
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tuul Sepp: miks siis on tippsportlased põdurad?

Tippportlased tunduvad olema haigustele vastuvõtlikumad kui pühapäevasportlased. Miks see nii on, arutleb kolumnist Tuul Sepp.
Tuul Sepp.
  • Tuul Sepp.
  • Foto: Postimees/Scanpix
Sportimine teeb tugevaks ja terveks – kes poleks seda kuulnud või ise kogenud. Liigutamine kulutab ülearuseid kaloreid, tugevdab lihaseid ja tervist. Ometi tunduvad tippsportlased, kes võiksid tänu pidevale treenimisele eriti rohkesti spordi kasulikku mõju nautida, olema haigustele hoopis vastuvõtlikumad kui pühapäevasportlased. Millest see tuleb, kirjutab Sepp Postimehe arvamusportaalis.

Seotud lood

Uudised
  • 22.01.16, 11:18
Jõusaalisõltlane lõpetab meestearsti juures
Sõltlasetunnustega jõusaalimehi jõuab minu juurde väga palju, kirjutab meestearst Margus Punab.
Uudised
  • 21.01.16, 10:36
45% Eesti inimestest tegeleb regulaarselt liikumisharrastusega
Kultuuriministeerium koostöös Eesti Olümpiakomitee ja uuringufirma TNS Emoriga viisid 2015. aasta sügisel Eesti inimeste seas läbi liikumisharrastuse uuringu. Tulemustest selgus, et regulaarse liikumisharrastusega tegeleb 45% täisealisest elanikkonnast, mis on liikumisharrastuse uuringu seitsmeteistkümne aastase ajaloo kõrgeim näitaja. Samas näitas uuring, et 33% elanikkonnast ei tegele liikumisharrastusega üldse. Põhjustena tuuakse esile aja- ja huvipuudust, piisava sissetuleku ja tööandjapoolse toetuse puudust, aga ka halba tervislikku seisundit.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele