Haigekassa nõukogu 6liikmeliseks

Peaminister Taavi Rõivas
Peaminister Taavi Rõivas

Peaminister Taavi Rõivas teatas tänasel valitsuse pressikonverentsil, et hommikul toimunud haigekassa nõukogul otsustati nõukogu reformida ja jätkata tulevikus 15 liikme asemel 6 liikmega.

Peaminister Taavi Rõivas möönis, et haigekassa suur miinus on tingitud valedest prognoosi eeldustest ja eksimustest. "Haigekassa tulud on aastatega kasvanud, kuid see ei tähenda, et lisaraha pole vaja," ütles Rõivas.

Ta lisas, et olemas on valmisolek parandada haigekassa positsioone ja lähinädalatel on vaja teema juurde tagasi tulla. "Konsensuslikult otsustasime reformida haigekassa nõukogu praeguselt 15 liikmelt kuuele liikmele. Nõukogus hakkaks olema 2 riigi esindajat, 2 tööandjate esindajat ja 2 patsientide esindajat," rääkis Rõivas ja lisas, et praegune suur nõukogu on liialt häguse vastutusega. Kohe tõi ta ka näite tänasest hommikust: "Haigekassa lükkas tagasi tervise- ja tööministri poolt tehtud suurima mõjuga tehtud ettepaneku (lae kehtestamine ajutise töövõimetuse hüvitistele, toim), kuid midagi asemele ka ei pakutud."

Tänasel haigekssa nõukogul tehti ettepanekuid nelja miljoni euro jagu, millest valitsus toetas kohe 2,6 miljoni euro eest ettepanekuid.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.