Rehemaa: haiglaarstidel on keskmiselt 14 ületundi

Arstide liidu peasekretär Katrin Rehemaa.
Arstide liidu peasekretär Katrin Rehemaa.

TAI uuringus saadud keskmine ületöötundide arv ei kajasta reaalset arstide ületunde, hindas arstide liidu peasekretär Katrin Rehemaa.

Arstide liidu peasekretäri Katrin Rehemaa sõnul ei peegelda Tervise Arengu Instituudi (TAI) uuringus saadud keskmine ületundide arv - 8 tundi -  reaalset olukorda, kuna näiteks perearstid ja ainult ambulatoorselt töötavad eriarstid enamasti ületunde ei tee. Haiglaarstidel oli Rehemaa sõnul ületööd keskmiselt 14 ületundi kuus. 

"Kõige rohkem on ületunde statsionaari arstidel, eriti neil, kes teevad valvetööd. Edetabeli tipus on erakorralise meditsiini arstid, anestesioloogid ja kirurgid, kellel eelmiste aastate (2013-2014) uuringute järgi oli töötundide arv kuus ca 215-230," selgitas Rehemaa.

Samuti ei tule tema sõnul uuringus välja peidetud ületunnid, näiteks 12–24-tunnised nn tükivalved, mille tundide arvu graafikutesse kirja ei panda, sest seadusega lubatud ületundide arv läheb lõhki.

Ka baseerub uuring ühe kuu töötundidel, mis samuti ei anna Rehemaa hinanngul päris õiget pilti.

Täpsemad andmed tervishoiutöötajate arvu ja töökoormuse kohta avaldab TAI 16. novembril. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.