PILT Regionaalhaigla kiiritusravikeskus avab uue põlvkonna kiirendi

Kiiritusravikeskuse juhataja Maire Kuddu sõnul on kiiritusravi kättesaadavus patsientide jaoks väga oluline.
Kiiritusravikeskuse juhataja Maire Kuddu sõnul on kiiritusravi kättesaadavus...

Regionaalhaiglal on 11. novembril hea meel avada arvult neljas, uue põlvkonna kiirendi haigla kiiritusravikeskuses. Uue kiirendi kasutuselevõtmise järgselt on võimalik lühendada kiiritusravi järjekordi meie patsientidele, kiiritusravi muutub kättesaadavamaks ja täpsemaks ning kasutusele võetakse uued ravimeetodid. Samal päeval tähistatakse ka 70 aasta möödumist kiiritusravi alustamisest Tallinnas rahvusvahelise seminariga „Kiiritusravi hetkeseis ja tulevik“.

Kiiritusravi edukus sõltub väga palju õigeaegsest ravist, seetõttu on kiiritusravi kättesaadavus patsientide jaoks eriti oluline, “ rõhutas Regionaalhaigla kiiritusravikeskuse juhataja Maire Kuddu. Kuddu sõnul on kiiritusravi areng Eestis ja Regionaalhaiglas toimunud tänu heale koostööle Rahvusvahelise Aatomienergiaagentuuriga, mille esindajad tulevad ka kiirendi pidulikule avamisele ning seminarile, kus on fookuses kiiritusravi kättesaadavuse ja tulevikuprognoosi kui ka maksumuse teema.

Uus  kiirendi on senisest ergonoomilisem ja selle kõrge mehaaniline täpsus võimaldab kiirendit kasutada uuenduslikuks stereotaktiliseks raviks, kus kiirgus fokusseeritakse väga täpselt väiksematesse aju- või kehasisestesse kasvajatesse. Samuti võimaldavad uue kiirendi kuvamisseadmed jälgida kasvaja asukohta kiiritusseansi ajal, mis parandab kiiritusravi täpsust.

Kell 10.00 algaval rahvusvahelisel seminaril „Kiiritusravi hetkeseis ja tulevik“ analüüsitakse kiiritusravi arenguid Eestis ja Euroopas, seminariga tähistatakse uue kiirendi avamist ja  70 aasta möödumist kiiritusravi alustamisest Tallinnas, Vabariiklikus Onkoloogiadispanseris. Seminaril võtavad sõna mitmed olulised rahvusvahelised eksperdid – ESTRO (European Society for Radiation Oncology) president prof Yolande Lievens räägib kiiritusravi maksumusest, kulutõhususest ja ravi õigeaegse kättesaadavuse vajalikkusest  ja dr Eduardo Zubizarreta Rahvusvahelise Aatomienergiaagentuuri rollist kiiritusravi arendamisel, vähiravi erinevate liikide rahastuse teemat puudutab Haigekassa juhatuse liige Maivi Parv.

Uue kiirendi avavad pidulikult Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu, kiiritusravi keskuse juhataja dr Maire Kuddu ning Rahvusvahelise Aatomienergiaagentuuri esindaja Mayumi Yamamoto.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.