• 28.11.16, 07:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Lõpukursus asus tööpostile

Teisel arstitudengite lõpukursuse praktika-aastal alustas haiglates praktika läbimist 138 tudengit. Kõige rohkem on neid kliinikumis. Narva haiglasse aga ei õnnestunud ka sel korral kedagi värvata.
ITK juhatuse esimees Ralf Allikvee tervitab oma haigla praktikante. Sissejuhatav infotund praktikantidele on tavaks juba aastaid.
  • ITK juhatuse esimees Ralf Allikvee tervitab oma haigla praktikante. Sissejuhatav infotund praktikantidele on tavaks juba aastaid.
  • Foto: ITK
Tartu Ülikooli meditsiinivaldkonna dotsendi Sulev Haldre sõnul viidi uuenenud praktikasüsteem sisse selleks, et pakkuda arstitudengitele võimalust pikemaks praktikaks. Esimese ja poole peal oleva teise aasta kogemuse põhjal tundub, et praktika ka toimib. 

Seotud lood

Uudised
  • 25.11.16, 12:45
Kokk: Tasuta arstipraktika on ebaloogiline
Aivar Kokk, kes on viimaseid päevi riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees, peab arstitudengitele praktikaaja eest mittemaksmist suureks probleemiks.
Uudised
  • 25.11.16, 10:45
Kõrge palk meelitab arstitudengid Soome praktikale
Eesti haiglad üldjuhul tudengitele praktika eest tasu ei maksa, samal ajal kui Soomes võib üliõpilane teenida isegi kuni 500 eurot päevas.
Uudised
  • 07.07.16, 11:00
Puksand: Keskmine rahulolu praktikaga oli 6,7 punkti 10st
Küsimustele vastab arstiteaduste praktikate koordinaator Kätlin Puksand.
Uudised
  • 06.07.16, 11:00
Arstiõppe uus praktikasüsteem vajab paika settimiseks aega
Tartu Ülikooli arstiteaduskonna VI kursuse esimene kliiniline praktika-aasta on lõppenud ja jätnud edasisteks aruteludeks mõtlemiseainet nii tudengitele kui ka haiglatele.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele