Haigekassa nõukogu kärpimine venib

Haigekassa.
Haigekassa.

Eesti Tööandjate Keskliidu esimees Toomas Tamsar pöördus sotsiaalministeeriumi poole järelpärimisega, millal haigekassa nõukogust liikmed tagasi kutsutakse.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski vastas Tamsarele, et sotsiaalministeerium ei kavanda Eesti Tööandjate Keskliidu ja kindlustatute huve esindavate organisatsioonide poolt esitatud Eesti Haigekassa nõukogu liikmete tagasikutsumist.
"Oleme ette valmistamas Eesti Haigekassa seaduse muudatusi, mille eesmärk on nõukogu liikmete arvu vähendamine ning neile täiendavate nõuete kehtestamine," seisis Ossinovski vastusest.

22. septembril toimunud haigekassa nõukogul otsustati nõukogu reformida ja jätkata tulevikus 15 liikme asemel 6 liikmega. "Konsensuslikult otsustasime reformida haigekassa nõukogu praeguselt 15 liikmelt kuuele liikmele. Nõukogus hakkaks olema 2 riigi esindajat, 2 tööandjate esindajat ja 2 patsientide esindajat," rääkis peaminister Taavi Rõivas septembris ja lisas, et praegune suur nõukogu on liialt hägusa vastutusega.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.