Iivi Luik valiti uuesti kutseliidu juhiks

Iivi Luik
Iivi Luik

Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit peab patsientide ravivõimaluste parandamist hädavajalikuks ja ootab selleks valitsuselt kiireid ja mõjusaid otsuseid.

16. detsembril toimunud kutseliidu VII kongressil kinnitati liidu põhikirja muudatused ja presidendiks valiti tagasi Iivi Luik. Kongress andis juhatusele volitused organiseerida töötajate aktsioone, vajaduse korral töörahu katkestada ja määrata haiglates streigijuhid.

„Patsiendid ei tohi jääda neile vajaliku ravita ja selleks tuleb leida tervishoidu lisaraha,“ ütles Iivi Luik. Ta lisas, et kindlasti väärivad õed, hooldajad ja tervishoiu tugispetsialistid paremat töötasu ja töötingimusi, kuid koos arstide liidu ja õdede liiduga ollakse ühisel seisukohal, et kollektiivlepingut ei saa allkirjastada enne, kui tervishoiu jätkusuutlikkus on valitsuse otsustega tagatud.
Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit on suurim erinevaid tervishoiueriala spetsialiste ühendav ametiühing, kutseliitu kuulub üle 3500 liikme.

Kutseliidu eesmärkideks on liikmete sotsiaalse heaolu tagamine, liikmete tööalaste õiguste kaitse ja huvide esindamine tööandjate ja nende ühenduste ees.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.