Tallinna Optika müüakse soomlastele

Soome optikafirma Silmäasema on otsustanud välismaale laieneda ja ostab alustuseks Tallinna Optika. Kaheksa kauplusega kett tegutseb Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis ja Tapal. Tehinguga läheb kogu aktsiapakk firma asutaja Kalev Klaisilt Soome firmale Silmäasema Fennica ja Tallinna Optikast saab Soome ettevõtte tütarfirma. Tehing peaks teoks saama 2. jaanuaril 2017. Tallinna Optika teenistuses on 34 töötajat, kellest kümme on silmaarstid.

Tallinna Optikut hakkab alates 2. jaanuarist juhtima Silmäasema rahvusvahelise tegevuse eest vastutav Vesa Punnonen, kes liitus kontserniga selle aasta novembris, kirjutas Kauppalehti.

Silmäasema tegevjuht Pasi Kohmo ei pea tehingut väga suureks võrreldes Soomes tehtutega, kuid ta peab seda oluliseks uuele turule mineku sammuks. Kohmo usub, et Tallinna Optik suudab Eestis oma turuosa kasvatada. „Eestis on rohkem kette kui Soomes ja nende turuosad on väiksemad. Seetõttu on seal ruumi hästi juhitud ketile ja võimalus kasvatada turuosa,“ kommenteeris Kohmo ja lisas, et nad otsivad veelgi laienemisvõimalusi Eestis. „Me ei ole siiski veel otsustanud oma järgmisi samme välismaal ega saa neid kommenteerida.“

Silmäasema turuosa oli eelmisel aastal 23,7 protsenti, kasv võrreldes sellele eelnenud aastaga oli 0,5 protsenti. Kohmo oletas, et tänavu peaks Silmäasema turuosa kasvama Soomes 26 protsendini, kui kaasa arvata frantsiisi alusel tegutsevad kauplused.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.