PERH saab riigilt 10 miljonit eurot arvelduskrediiti

PERH
PERH

Valitsus otsustab oma tänasel istungil anda eelnõu kohaselt anda sihtasutusele Põhja-Eesti Regionaalhaigla majandustegevuse ja vajalike käibevahendite tagamiseks laenu arvelduskrediidi vormis kuni 10 miljonit eurot tähtajaga 3 aastat alates 4. märtsist 2017.

Põhja-Eesti Regionaalhaiglas töötab patsientide heaks enam kui 3900 inimest – arstid, õed, hooldajad, spetsialistid. Arste on üle 500, haiglas praktiseerib pidevalt ka enam kui sada arsti-residenti. Tegemist on seitsmest kliinikust ning 32 erialakeskusest koosneva kõrgema etapi haiglaga. Regionaalhaigla pakub sarnaselt Euroopa ülikoolihaiglatega raviteenust kõigil arstlikel erialadel, välja arvatud silmakirurgia ja sünnitusabi.


Suur osa SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla igakuistest väljamaksetest tehakse kuu esimeses pooles. Vahendid Eesti Haigekassast laekuvad kuu teises pooles. Arvelduskrediit on vajalik aastasisese tulude ebaühtlase laekumise korral väljamaksete, seal hulgas palkade ja maksude tegemiseks. Haigla peab suutma väljamakseid teha ka ootamatutes olukordades, kui näiteks igakuine makse haigekassalt peaks mingil põhjusel hilinema või laekuma planeeritust väiksemas ulatuses. Arvelduskrediit on kõige sobivam instrument peamiselt kuusisese rahavoo tsüklilisusest tuleneva võimaliku puudujäägi finantseerimiseks. Haigekassast raha laekumisel tagastatakse ka arvelduskrediit.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.