Lastehaigla aasta arst on Kaidi Lunge

Fotol (vasakult): Katrin Luts, haigla juhatuse esimees; Kaidi Lunge, parim arst; Tiit Kõuhkna, ettevõtja; Kerstin Kõiva, parim noorarst; Merike Martinson, haigla nõukogu esimees; Tiina Kurisoo, õendusjuht.
Fotol (vasakult): Katrin Luts, haigla juhatuse esimees; Kaidi Lunge, parim...

Tallinna Lastehaigla aasta arst 2016 on neuroloog Kaidi Lunge, aasta noorarst psühhiaater Kerstin Kõiva, aasta õde Tiina Kurisoo ja aasta noorõde Anu Lauren.

Tunnustus anti üle traditsioonilisel jõuluhommikul 23. detsembril. Autasustamisega kaasnev summa on arsti jaoks 2300, nooarstile ja õele 1600 ning noorele õele 1000 eurot.

Laureaatide valimisel oli määravaks tema silmapaistvus erialases tegevuses aasta(te) lõikes. 

Preemia mõtte algataja on eraisikust ettevõtja Tiit Kõuhkna, kes on rahastanud lastehaigla parimaid juba alates 2003. aastast. Oma intensiivraviarstist õe Merike Martinsoni kaudu on Kõuhkna olnud lastehaigla tegemistega kaasas aga alates 1979. aastast, kui ta aitas sisustada haigla intensiivraviosakonda selle rajamisel.

Tervete laste ja Eesti tuleviku pärast muretsev kolme lapse ja kümne lapselapse vanaisa Tiit Kõuhknal on auhinnasaajatelt alati kombeks küsida, kas neil on ka lapsi, ja kui mitte, siis, et need tuleks kindlasti muretseda.

Kes on lastehaigla parimad?
Väljavõtted etteloetud iseloomustustest:

Parim arst Kaidi Lunge on sirgjooneline, täpne, suure töövõimega arst, pioneer intraoperatiivses monitooringus, milles ta on siiani Tallinnas ainus tegija.
Lisaks osaleb aju operatsioonide monitoorimisel PERHis. 
Ta on meetodit pidevalt täiustanud, sh spinaalsete haigete operatsioonidel ITK-s.
Käesoleval aastal juurutas ta pikaajalise EEG videotelemeetria. Tehtud töö kvaliteeti on tunnustanud nii Saksa kui Soome kolleegid.
Ka on ta baklofeenpumbaga patsientide käsitluse meeskonna seni asendamatu liige.

Parim noorõde Kerstin Kõiva on kaasaegseimate lastepsühhiaatria põhimõtete ja meetodite juurutaja osakonna igapäevatöös. Nii on saanud rakendatud sellised edumeelsed meetodid, nagu rakenduslik analüüs (ABA - applied behavioural analysis), Theraplay ning raviplaanipõhine miljööteraapia, kuhu on edukalt ja tõenduspõhiselt lõimitud õdede ja noorsootöötajate iseseisev tööpanus.
Patsientide ja nende perede seas on Kõiva kõrgelt hinnatud turvatunde pärast, mille loob temast õhkuv empaatia ja professionaalsus. Tema erakordne võime luua terapeutiline kontakt ja suhe toob peredelt märksa enam positiivset tagasisidet, kui lastepsühhiaatria keerulises ja emotsionaalselt raskes valdkonnas tavapärane. 
Psühhiaatri ja lastepsühhiaatri väljaõppe kõrval on dr Kõival ka lastepsühhoanalüütilise terapeudi väljaõpe. Seetõttu on ta ka alati kursis kaasaegseimate lastepsühhiaatria diagnostika- ja ravipõhimõtetega, rakendades neid nii arsti, kolleegi, osakonnajuhataja kui residentide juhendajana. Praegu on ta läbimas kohtupsühhiaatrilise eksperdi koolitust.
Juhina on dr Kõiva toetav ja kolleegina inspireeriv – see kombinatsion on pingelises töökeskkonnas teinud temast hinnatud ja armastatud kolleegi kogu kliinikus.

Parim õde Tiina Kurisoo on õendusjuht ägedate respiratoorsete infektsioonide osakonnas, kus on töötanud 32 aastat.
Ta on väga töökas, kutsetöös konkreetne ning aktiivne uuenduste sisseviimisel. Kaastöötajatega, patsientidega ning nende vanematega suhtlemisel sõbralik, kuid samas aus ja nõudlik enda ja alluvatega.

Parim noorõde, endokrinoloogiateenistuse jaoks asendamatu Anu Lauren, on äärmiselt kohusetundlik, sõbralik ja abivalmis. Hea läbisaamine patsientide ja kolleegidega on teinud temast suurepärase töötaja ja väga erilise inimese. Ta on oma tegudes aus ja rahulik, sihikindel ja järjepidev. 
Anu on inimene, kes oskab olla iga minut täpselt seal, kus teda on parasjagu kõige rohkem vaja. Teda jagub kõigile ja kõikjale.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.