Kuido Nõmm: mida rohkem EMO patsiente, seda vähem plaanilist ravi

Tartu ülikooli kliinikumi EMO juht Kuido Nõmm.
Tartu ülikooli kliinikumi EMO juht Kuido Nõmm.

Mida väiksemad on teiste erialade lepingud ja mida rohkem tööd on EMO-l, seda vähem raha jääb plaaniliseks raviks, rääkis meditsiinimõjutaja Kuido Nõmm.

"Erakorralisel meditsiinil kui erialal ei ole oma lepingut, vaid meie tehtud töö (st. raha selle eest) võetakse maha teiste erialade lepingutest. Mida väiksemad on teiste erialade lepingud ja mida rohkem meie tööd teeme, seda väiksemaks jääb eriala lepingus mitte-erakorraline osa ehk plaanilise tegevuse rahastamine," rääkis Tartu ülikooli kliinikumi EMO juht Kuido Nõmm sellest, kuidas erialad eelarveliselt omavahel seotud on.

"Ja mida väiksem on see rahastamine, seda rohkem on erakorralist tööd, (sest iga haigus muutub kord erakorraliseks, kui seda mitte (plaaniliselt) ravida) ehk seda veel vähemaks jääb raha plaaniliseks tööks. Jääb üle ainult siis prognoosida/planeerida, millal ühel või teisel erialal jõuame tulemuseni, kus kogu lepingumaht täidetakse erakorralise tööga," ennustas Nõmm.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.