Kollektiivlepingut veel ei tule

Katrin Olo-Laansoo esindab tervishoiutöötajate kutseliitu.
Katrin Olo-Laansoo esindab tervishoiutöötajate kutseliitu.

Meedikute esindajate teatel ei saa vaatamata ühiste kavatsuste protokollile kollektiivlepingut sõlmida enne, kui valitsus on otsustanud rahastamise suurendamise ja haigekassa tõstnud palgakomponente nii nagu lepingu pooled on kokku leppinud.

Tervishoiutöötajad ootavad haigekassa nõukogu tänast, kolmapäevast otsust.

Tervishoiutöötajate ja tööandjate liitudele tutvustati teisipäeval lähemalt tervishoiu rahastamise muutmise plaane, mida valitsus eelmisel nädala arutas. Tervise- ja tööminister lubas osapooltele, et kui valitsus tema ettepanekud vastu võtab, kasutatakse tervishoidu lisanduvad summad eelkõige ravijärjekordade lühendamiseks.

Meedikute kutseliitude teisipäevaõhtuse pressiteate kohaselt suurendab haigekassa teisipäeval allkirjastatud dokumendi järgi järgmisest aastast arstiabi kättesaadavust ja rahastab tegeliku ravivajaduse sajaprotsendiliselt alates aastast 2020.

Raviteenuste hinnad hakkavad sisaldama kõiki kvaliteetseks teenuseosutamiseks vajalikke ressursse. Haiglate lepingumahtu ületava töö eest tasumisel säilivad senised põhimõtted ja ületöö koefitsiente ei vähendata. Pooled teevad koostööd, et patsiendid saaksid õigeaegset ja järjepidevat ravi vajalikus raviasutuses.

Ravi kättesaadavust, kvaliteeti ja tervishoiutöötajate töö- ja palgatingimusi peetakse kutseliitude pressiteate kohaselt võrdselt oluliseks ning üht ei suurendata teiste arvel. 

„Tervishoiurahvas on ühte meelt, loodame, et ümber mõtleb ka IRLi kuuluv rahandusminister Sven Sester, kes on kogu aeg olnud tervishoiu rahastamise suurendamise peamine vastane,“ ütles tervishoiutöötajate kutseliidu esindaja Katrin Olo-Laansoo. Ta lisas, et lisaraha on hädavajalik, et patsiendid kiiremini ravile pääseksid.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.