Otsus meedikute palga osas lükkus taas edasi

Haigekassa juht Jevgeni Ossinovski ja nõukogu liige rahandusminister Sven Sester jaanuaris haigekassa nõukogu istungil
Haigekassa juht Jevgeni Ossinovski ja nõukogu liige rahandusminister Sven...

Haigekassa nõukogu tänasel istungil tervishoiutöötajate palga tõstmise osas otsust ei langetanud, kinnitas nõukogu esimees terviseminister Jevgeni Ossinovski peale arutelu lõppu.

Ehkki palgateema oli tänasel istungil arutusel, siis otsust sündima ei pidanudki, ütles Jevgeni Ossinovski Meditsiiniuudistele.

"Tervishoiutöötajad ütlesid eilse kompromisskokkuleppe sõlmimise juures, et nad ei saa kollektiivleppele enne alla kirjutada, kui valitsus on langetanud otsused tervishoiu rahastamise numbrite osas ja me mõistame nende otsust," sõnas minister.

"Sellest tulenevalt tegime kompromissettepaneku, et jätame palgarahaks mõeldud summa reservi (23,6 mln eurot – toim.), kuni valitsus need otsused langetab ja kui see on tehtud, saab alla kirjutada kollektiivleppele ning haigekassa ja valitsus saavad jõustada palgatõusu tagasiulatuvalt ehk 1. aprillist," rääkis Ossinovski.

Nõukogu andis täna ka omapoolse kinnituse, et hetkel reservis olevat 23,6 miljonit ei suunata mujale ning see summa hoitakse reservis kuni otsuse vastuvõtmiseni.

Haigekassa järgmine nõukogu istung on kuu aja pärast.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.