Ida-Viru Keskhaigla kärbib tulevikuplaane

Ida-Viru keskhaigla.
Ida-Viru keskhaigla.

Ida-Viru Keskhaigla esitas sotsiaalministeeriumile haigla funktsionaalse arengukava muudatused, millega soovib planeeritavaid voodikohti vähendada.

Kui Ida-Viru Keskhaigla seni kehtiva funktsionaalse arengukava uue aktiivravi uue hoone projekti tervikmahuks oli ca 27 000 m2 (brutopind), siis ehituse I etapiga lahendati ruumiprogrammi u 9500 m2 ulatuses, täiendavalt ka vabaks jäänud hoonete renoveerimisega. Järgnevate etappidega vajab ruumiprogramm lahendamist u 14-15 000 m2 ulatuses ja u 600 m2 ulatuses lisandus täiendav ruumivajadus seoses Ahtme esmatasandi tervishoiukeskuse (eelkõige perearstide vastuvõttude) integreerimisega haiglakompleksi.

Kuna tervisekeskuste kaasajastamine toimub Euroopa Regionaalarengu Fondi (ERF) raames eraldi projektide alusel, ei ole tervisekeskuste ehitamist funktsionaalses arengukavas detailselt käsitletud.

Aastal 2007 alustati projektiga Euroopa Liidu Regionaalarengu fondi toel projektiga "SA Ida-Viru Keskhaigla juurdeehitus", millega realiseeriti Ida-Viru Keskhaigla ruumiprogrammi I etapp ca 9 500 m2 ulatuses. I etapis lähtuti erakorralise patsiendi käsitlemiseks kõikide tegevuste koondamisest Ahtme aktiivravikompleksi, mis käesolevaks hetkeks koosneb valminud aktiivravi korpusest, vanast statsionaarist ja polikliinikust.

Aastal 2013 valminud Ida-Viru Keskhaigla uue aktiivravi korpusega moodustati kirurgiakliiniku ühtne voodifond (s.h. kirurgia, uroloogia, ortopeedia, KNK, silmahaiguste ja naistehaiguste voodid), intensiivravi osakond, sünnitusosakond koos sünnituseelsete vooditega, erakorralise meditsiini osakond, operatsiooniosakond, päevakirurgia ja instrumendihoolduse osakond. 2014. a. renoveeriti taastusravi osakond Järvel ning 2015. aastal läks käiku meditsiiniliste jäätmete uus kahjustamiskeskus Ahtmel.

Vastavalt kehtivale arengukavale tuleb teises ehitusjärgus lahendada laboratooriumi, sisekliiniku aktiivravi, sisekliiniku päevaravi, patoloogia, tuberkuloosi ja nakkushaiguste ruumiprogramm ja kaasajastada ambulatoorse eriarstiabi osutamist Kohtla-Järve Järve ja Ahtme linnaosades, Kiviõlis, Sillamäel ja täiendavalt Narvas.

Seoses aktiivravihaigla II ehitusetapi projekteerimise ettevalmistustöödega on täpsustatud voodite mahu tegelikku vajadust, mis on ka funktsionaalse arengukava I etapi täpsustamise peamiseks põhjuseks.

Käesolev funktsionaalne arengukava jätkab eelkõige Ida-Viru Keskhaigla Ahtme haiglakompleksi kavandamist. Ahtmes haigla ruumiprogrammi realiseerimiseks planeeritavate uute hoonete ligikaudsed parameetrid on:

1)      aktiivravihaigla II etapp, uusehitus (sh ambulatoorne eriarstiabi)  - 10 000 ruutmeetrite arv ja renoveerimist vajav 4 000 ruutmeetrit;

2)      tuberkuloosiravi palatiplokk - ehituslik ruutmeetrite arv 1000 ruutmeetrit.

3)      Esmatasandi tervisekeskuse integreerimine haiglakompleksi – täiendav vajadus u 600 ruutmeetrit

 

Käesoleva arengukava versiooniga taotletakse voodifondi vähendamist laste- ja laste nakkushaiguste lõikes 30-lt 18-le, sisehaiguste osas summaarselt 95-lt 84-le ning tuberkuloosi osakonnas 18-lt 12-le. Ehk summaarselt taotletakse voodikohtade vähendamist 29 võrra 328-lt 299-le.

Tervishoiutöötajate vajadus
Tervishoiutöötajate vajadus on muutunud märksa dünaamiliseks ja sõltub eelkõige Eesti Haigekassaga iga-aastasest sõlmitavast tervishoiuteenuste osutamise lepingust. Seetõttu on jäädud 2015. a. esitatud andmete juurde.

Haigla eriarstide vajadust on prognoositud arstide praeguse koosseisu, ravijärjekordade ja Haigekassaga peetavate läbirääkimiste baasil. Eelseisval perioodil võib vajadus tervishoiutöötajate järele haiglas muutuda sõltuvalt esmatasandi tervisekeskuste väljaehitamisest ning konkreetsetest asjaoludest, missuguste lepingutega vastavate teenuste osutamine tagatakse.

Eriala

Ametikohti

Sisearst

11

Hematoloog

1

Kardioloog

7

Gastroenteroloog

1

Pulmonoloog

5

Infektsionist

5

Anestesioloog

19

Erakorralise meditsiini arst

9

Reumatoloog

2

Endokrinoloogia

2

Üldkirurg

12

Lastekirurg

1

Uroloog

4

Nefroloog

1

Ortopeed

10

Radioloog

11

Günekoloog

15

Pediaater

9

Laste psühholoog

1

Laste psühhiaater

1*

Neuroloog

7

Oftalmoloog

7

Otorinolarüngoloog

5

Dermatoveneroloog

3

Näo- ja lõualuu kirurg

 

Taastusraviarst

6

Töötervishoiuarst

1

Laboriarst

6

Patoloog

2

Arste kokku

175

Proviisor

2

Õendusala töötajad (sh ämmaemandad)

450

hooldustöötajad

180

Kokku

807

 

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.