Ministeerium küsib seksuaaltervise liidult raha tagasi

Hasartmängumaksu Nõukogu toetas Eesti Seksuaaltervise Liidu projekti „Seksuaalvägivallast tingitud vaimse tervise probleemide ja krooniliste haiguste ennetamine ohvritele osutatavate teenuste kaudu. Seksuaalvägivalla ohvrite abi- ja nõustamissüsteemi juurutamine tervishoiusüsteemis” summaga 98 000 eurot, millest enam kui pool tuleb nüüd tagasi maksta.

Eesti Seksuaaltervise Liit kohustus raha kasutama sihtotstarbeliselt projekti elluviimiseks ja esitama lepingu täitmise vahearuande hiljemalt 25. jaanuaril 2017. aastal. Liit esitaski ministeeriumile 24. jaanuaril vahearuande, kuid juba 13. jaanuaril esitas ka taotluse projekti tegevuste muutmiseks.

Liit andis ministeeriumile teada, et neil ei ole võimalik täita projekti eesmärke nii nagu on kirjeldatud projekti taotluses. Samuti andis liit teada, et suhted oluliste projektipartneritega on katkenud ja 28. veebruari seisuga on projekti tegevused peatunud. 

Projekti tegevuste muutmise taotluses on kirjeldatud projekti uusi tegevusi, mille kulud soovib liit katta ära jäänud tegevuste eelarvest. 

Ministeeriumi vastus oli aga eitav: Olles hinnanud Teie taotlust, vaadanud üle projekti eesmärgid ja analüüsinud seksuaalvägivalla valdkonna vajadusi, leiame, et kõige mõistlikum on toetuse kasutamise leping lõpetada 31.03.17. a seisuga. Seega tuleb Eesti Seksuaaltervise Liidul maksta tagasi kasutamata toetus. Olete esitanud meile projekti finantsaruande, mille järgi on projekti eelarve jääk 31.03.2017. a seisuga 69 195.38 eurot. Toetus tuleb tagasi maksta 7 tööpäeva jooksul.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.