Valitsus kinnitas meedikutele kõrgema palga

Tervishoiutöötajate tunnipalk on võrreldes 2015. aastaga tõusnud.
Tervishoiutöötajate tunnipalk on võrreldes 2015. aastaga tõusnud.

Vabariigi Valitsus kinnitas eilsel istungil tervishoiuteenuste loetelu, millesse on sisse arvestatud ka tervishoiutöötajate kõrgemad palgad.

2016. aastaga võrreldes tõusis miinimumtunnitasu 1. aprillist eriarstidel 9%, õdedel 10% ja hooldajatel 12%.

"Kooskõlas sõlmitud kollektiivleppega otsustasime kinnitada meedikute kõrgema palga tagasiulatuvalt 1. aprillist," ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

"Tervishoiu kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse olulisimaks garantiiks on pädevad ja motiveeritud meditsiinitöötajad, mistõttu on ennaktempos palgatõus oluline nii tervishoiusüsteemile kui ka patsientidele. Olulisim sõnum on muidugi see, et töörahu on meditsiinisektoris tagatud ning eelarvest eraldatud lisarahaga saame hakata üheskoos töötama selle nimel, et kvaliteetne arstiabi oleks Eesti inimestele paremini kättesaadav," rääkis ta.

Tervishoiutöötajate palgatõusuks on haigekassa eelarves ette nähtud 23,6 miljonit eurot.

Palgaosa muutmisel teenuste hindades on lähtutud Eesti Haiglate Liidu, Eesti Kiirabi Liidu, Eesti Perearstide Seltsi, Eesti Arstide Liidu, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliidu ja Eesti Õdede Liidu allkirjastatud eelkokkuleppest, millega pandi paika järgmised miinimumtasud: arsti puhul 10,53 eurot tunnis, õe puhul 6,03 eurot tunnis ning hooldaja puhul 3,70 eurot tunnis. Üldarstiabis arvestatakse perearsti brutopalga kuluna 10,90 eurot tunnis.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.