PERH karmistas korruptsiooni vältimiseks töökorda

Põhja-Eesti Regionaalhaiglas on sel ja eelmisel aastal viidud töökorraldusse sisse mitmeid muudatusi, et ära hoida võimalikke huvide konflikti ja korruptsiooni olukordasid.

Näiteks jagatakse haigla personalile huvide konflikti puudutavat teavet intraneti ja koolituste kaudu.

Ka tuleb 2016. aastast Põhja-Eesti Regionaalhaigla töötajatel näidata koolitustaotlusel teda sponsoreerinud isik ning summad ning alates 2017. aastast tuleb riigihankekomisjoni liikmetel täita e-deklaratsioon huvide kohta, selgub haigla aruandest sotsiaalministeeriumile.

Haiglas täiendatakse hangete korda, sisekorda ning koostatakse koostöös organisatsiooniväliste ekspertidega organisatsiooni eetikakoodeks.

Erikontrolle 2016. aasta Põhja-Eesti Regionaalhaiglas läbi ei viidud.

Riigiprokuratuur saatis 2016. aasta septembris kohtusse kriminaalasja, milles süüdistab endist PERHi juhatuse esimeest, haigla toitlustusjuhti ja endist IT-juhti kuritegude toimepanemises. Süüdistuse kohaselt võttis endine juhatuse esimees korduvalt altkäemaksu. Lisaks sellele süüdistab prokuratuur haigla endist juhti ning endist IT-juhti kelmuses ja omastamises. Kohtumenetlus toimub 2017. aastal.

Regionaalhaigla nõukogu juures tegutsev auditikomitee tellis lepinguliselt partnerilt AS-lt PricewaterhouseCoopers mtimeid siseauditeid.

Juunis 2016 arutas auditikomitee siseauditi aruannet „Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA kliinikute juhtimisprotsessi siseaudit“; veebruaris 2016 arutas auditikomitee siseaudiitori aruannet meditsiiniseadmete hankeprotsessist „Medical devices procurement process internal audit“.

Auditikomitee arutas möödunud aastal ka keskkriminaalpolitsei märgukirja seoses eelviidatud kriminaalasjaga ning täiendavalt tellitud auditit „Ettevõttega P. Dussmann OÜseotud tehingute asjakohasuse hindamise siseauditi aruanne“, milles kokkuvõtvalt sedastati, et läbiviidud analüüsi tulemusena ei tuvastanud asjaolusid, mis viitaks P. Dussmann OÜ eelistamist teiste pakkujatega võrreldes.

Nõukogu juures tegutsevasse auditikomiteesse kuuluvad 2016. aasta lõpu seisuga Guido Viik, Apo Oja, Hanno Matto ja Kaie Koskaru-Nelk. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.