Kriminaalpolitsei juht soovitab haiglate juhtimisse kaasata ministeeriumi esindajad

Keskkriminaalpolitsei juht Krista Aas.
Keskkriminaalpolitsei juht Krista Aas.

Juunis saatis keskkriminaalpolitsei juht Krista Aas sotsiaalministeeriumi kantslerile Marika Priskele märgukirja seoses Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhtivtöötajatele varasemalt esitatud kuriteosüüdistusega.

Krista Aas tõstatab saadetud kirja edasise diskussiooni tarvis üles kaks teemat.

Ta kirjutab, et kelmuse ja korruptsiooniriskide maandamiseks praktiseeritakse üha enam erinevates asutustes, sh tervishoiusektoris selle juhile või juhatuse liikmele volituste andmist tähtajaga kuni 5 aastat võimalusega kandideerida teiseks perioodiks. Sellest pikemaks perioodiks volituste püsimisvõimaluse korral võivad tekkida korruptsiooniohtlikud situatsioonid ja riskid.

Seetõttu palub keskkriminaalpolitsei juht vaadata üle praegu tervishoiusektoris tegevate haiglate ja kliinikute põhikirjad ning hinnata nende juhtide ja juhatuse liikmete volituse tähtajale seatud ajalise piirangu muutmise vajadust.

Teiseks soovitab korruptsioonivastases strateegias aastateks 2013-2020 märgitud tegevustest ja kantud põhimõtetest lähtuvalt kaaluda, kas suuremate haiglate ja kliinikute nõukogude liikmete hulgas võiks olla sotsiaalministeeriumi (või vajadusel mõne teise ministeeriumi) esindaja. Seda eelkõige seetõttu, lisab Aas, et oleks tagatud riigiasutuse kui ühe strateegia osapoole esindatus tervishoiusektoris tegeva asutuse nõukogus, et tagada vajalike ennetusmeetmete kasutusele võtmist, nende järgimist, teadlikkuse tõstmisele suunatud tegevuse elluviimist jne.

Kantsler Marika Priske ütleb sel nädalal Aasale saadetud vastuses, et PERH-i nõukogu esimehena on ta rakendamas meetmeid, et vältida juhtunu kordumist. Ta kinnitab, et ministeerium käsitleb sel aastal käimasoleva riigi haiglavõrgu arengukava uuendamise ning sellega kaasnevate riigi ootuste sõnastamisel eraldiseisvalt ja põhjalikumalt ka riigi haiglavõrgu haiglate juhtimist, sh Aasa tehtud eeltoodud ettepanekuid haigla juhtkonna liikmete volituste ajalise piiramise ning riigiameti esindaja haigla nõukogusse määramise osas.

Selle aasta juunis selgus, et Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Tõnis Allik, ettevõtte infotehnoloogia direktor Marko Kilk ja toitlustujuht Anu Vähi on saanud kahtlustuse omastamises, kelmuses ja pistise võtmises. 

Kriminaalmenetlust alustati 2014. aastal ning seda viis läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo, menetlust juhib riigiprokuratuur.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.