Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Puukentsefaliidi levik Eestis on madal

Foto: wikipedia.org

Puukentsefaliiti esines mullu vaid 81 korral, tänavu pole ühtegi juhtu veel ette tulnud. Kas tegu on vähenenud ohuga või on vaktsineerimisest nii suur kasu? Selgitab terviseameti epidemioloogianõunik Kuulo Kutsar.

Tegelikult on suhteliselt väikest (80–90 juhtu) puukentsefaliidi haigusjuhtude arvu viimase kahekümne aasta jooksul Eestis täheldatud/registreeritud kuueaastaste perioodidega, mis vastab puukide elutsükli varieerumisele/pikkusele. Viimati registreeriti rohkelt puukentsefaliiti aastal 2011 (250 juhtu, toim), mis kinnitab kuueaastase perioodi teooriat.

Sisu on kättesaadav ainult arstidele ja apteekritele. Vaatamiseks logi sisse või registreeri oma arstikood alloleval lingil.

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
Seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee