Niine nahakliiniku suhtes algatati kriminaalmenetlus

Niine Nahakliiniku üks omanikke ja juht Raul Niin paar nädalat tagasi Kotka terviseama avamisel, kuhu kolis ka nahakliinik.
Niine Nahakliiniku üks omanikke ja juht Raul Niin paar nädalat tagasi Kotka...

Töö- ja terviseministri Jevgeni Ossinovski sõnul hakkab Niine nahakliiniku väidetavat topeltarvete esitamist uurima politsei.

ETV saatest «Pealtnägija» alguse saanud skandaal päädib digiloo muutmisega, et patsientidel oleks lihtsam arste kontrollida.  

«See võttis aega, et prokuratuur Niine kliiniku kohta otsuse langetaks, aga kriminaalmenetlus on algatatud,» ütles Ossinovski. Haigekassa on saanud 91 inimeselt avalduse, et nad on käinud Niine nahakliinikus tasulisel vastuvõtul, kuid raviasutus on nende visiidi eest saanud raha ka haigekassalt.

«Laekunud kaebused on läbi vaadatud ja ebakõlasid haigekassale esitatud arvetes on üsna arvestatav hulk,» sõnas minister. Ta lisas, et kuna praegusel juhul on võtmetähtsusega konkreetsete inimeste faktilised tõendid ja kinnitused, siis neid suudab tõendada kriminaaluurimine.

«Haigekassa ei suuda üleskerkinud kahtlusi võimalikus väärkasutuses ise tõendada, kuna erinevalt ortooside juhtumist, kus on võimalik võrrelda haigekassale ja inimesele müüdud seadet, on siin (Niine kliiniku juhtumi puhul – toim) inimeste ütlused määrava tähtsusega. Haigekassa ei saa seda tüüpi menetlusi ise läbi viia, seda peab tegema politsei,» selgitas Ossinovski.

Pikemalt loe Postimehest

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.