• 07.07.17, 14:15
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Suur osa rikkumisi on apteekides seotud töötajate koolitamisega

Ravimiameti inspektsiooni tulemused näitavad, et apteekides on sagedasemad rikkumised seotud koolitusnõude täitmisega, hinnakokkulepperavimite müügilt puudumisega, kvaliteedisüsteemi rakendamisega ja kõlbmatute ravimite käitlemisega.
Apteeker tööpostil
  • Apteeker tööpostil
  • Foto: Scanpix/Caro
Üksikutel juhtudel ei kasutatud apteegi ruume sihipäraselt või apteegiruumid vajasid remonti,  apteegis olid müügil tooteid, mille müümine apteegis ei ole lubatud (nt müslibatoonid, spordijoogid, kõrrejoogid, sokid).

Seotud lood

Ravimiuudised
  • 15.06.17, 16:30
Maa-apteekides hakkab apteeker nõustama üle videosilla
Ajal, mil paljud pangad, postkontorid ning kauplused sulgevad maapiirkondades uksi, tuleb Apotheka maal elavatele inimestele lähemale, parandades infotehnoloogilise lahenduse abil apteegiteenuse kättesaadavust.
Uudised
  • 22.05.17, 10:00
Keskmiselt jäi apteekritel puudu 18 tundi koolitusi
Kuigi üldjoontes võib öelda, et apteekrid on saanud ettenähtud koolitusi täies mahus, siis leidub ka selliseid, kes pole juba kaks aastat ühelgi koolitusel käinud.
Uudised
  • 23.05.17, 13:15
Apteekrite koolitus võiks käia kaasas inimesega
Proviisorite koda on arutanud ettepanekut, et nõutav täiendkoolitus ei toimuks tööandjate kohustusena, vaid käiks kaasas inimesega. Ravimiamet ei ole sellega seni nõustunud.
Uudised
  • 03.07.17, 14:15
Haiglaapteekrid loodavad senise koolituskorra avardamist
Haiglaapteekrid soovivad erialase koolituse võimalusi laiendada, see aga eeldaks ravimiseaduse muutmist.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele