Apotheka jäi taas kahjumisse

Apotheka kahjum võrreldes 2015. aastaga suurenes.

Magnum AS kontserni kuuluv Terve Pere Apteek OÜ ehk Apotheka lõpetas aruandeaasta kahjumiga - 2016. aastal jäädi kahjumisse 1,811 miljonit eurot. Võrreldes 2015. aastaga kahjum suurenes – toona oli kahjumiks 1,257 miljonit eurot.

Eelmiste perioodide jaotamata kahjumiks on kogunenud peaaegu miljon eurot – kokku 999 813 eurot.

Aruande perioodil on moodustatud vabatahtlik omakapitali reserv summas miljon eurot. Reservi eesmärk on tagada ettevõtte omakapitali struktuuri jätkusuutlik ja pikaajaline tugevus ning vastavus ettevõtte äritegevusega seotud vajadustele ja riskidele. Vabatahtlikku reservi võib kasutada kahjumi katmiseks, osakapitali suurendamiseks või osanikele väljamaksete tegemiseks vastavalt osanike üldkoosoleku otsusele

Palgakuludena maksti 2016. aastal kokku 9,89 miljonit eurot, 2015. aastal oli selleks summaks 8,9 miljonit eurot. Töötajaid oli ettevõttes taandatuna täistööajale 444, 2015. aastal oli töötajaid 410.

Tegev- ja kõrgemale juhtkonnale arvestati  tulusid kokku 43,3 tuhat eurot. Ettevõtte juhatusse kuuluvad Kadri Ulla ja Kristiina Sepp. 

Tulemusi mõjutas õiguslik keskkond

2016. aasta tulemusi mõjutasid ettevõtte hinnangul oluliselt õigusliku keskkonna muutumine, apteekide lisandumine ja ümber kolimine kõikides linnades. Suureks probleemiks on jätkuvalt ka kvalifitseeritud tööjõu puudus, mis tingis tugeva palgasurve vastava haridusega spetsialistide sektoris.

2016. aastal jätkusid investeeringud apteekide kaasajastamisse kokku summas ligi kaks miljonit eurot. Mõned apteegid suurendasid müügipinda ja vahetasid asukohta. Avati ka päris uusi müügikohti.

2017. aastal toimuva kohta ütleb majandusaasta aruanne:

„Lisaks tavapärasele majanduskeskkonnas toimuvale mõjutab ka 2017. aasta tulemusi kindlasti õiguslik keskkond. Tulenevalt 2015 aastal riigikogus vastu võetud ravimiseaduse muudatustele tohib apteegis omada kontrollosalust apteegiteenust osutav proviisor. Üleminekuajaks olemasolevatele apteekidele on kehtestatud 5 aastat st aastani 2020. Apteekide omandipiirangut sisaldava seadusemuudatuse menetlemise ajal toetas Terve Pere Apteek OÜ vajaduspõhisel riiklikul planeerimisel põhineva apteegivõrgu lahendust (nn Inglise mudel), kuid kahjuks Eesti Apteekide Ühenduse (mille liige ettevõte on) poolt esitatud ettepanekuid ei arvestatud. Meie hinnangul on apteekide omandipiirang ebaproportsionaalne ja kahjustab ettevõtlusvabadust. Muutunud regulatiivne keskkond võib endaga kaasa tuua negatiivseid mõjusid Terve Pere Apteek OÜ tegevusele.“

Ka näeb 2017. aasta haigekassa eelarve kokku tulude kasvu 10,7%, kulutused kompenseeritavatele ravimitele jäävad 2016. aasta tasemele.

Seisuga 31. detsember 2016 ületasid ettevõtte lühiajalised kohustused käibevara 6 miljoni euro võrra. Raamatupidamise aastaaruanne on koostatud lähtudes ettevõtte tegevuse jätkumisest. Juhtkonna hinnangul ei tekita negatiivne käibekapital ettevõtte majandusraskusi 2017. aastal, kuna vastavalt rahavoogude prognoosile ja sõlmitud lepingutele, suudab ettevõte katta kõik lühiajalised kohustused.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.