Apotheka apteegikett jätkas miinuses

Tasku (Tartus) kaubanduskeskuses asuv Apotheka.
Tasku (Tartus) kaubanduskeskuses asuv Apotheka.

Terve Pere Apteek OÜ (kaubamärk Apotheka) teenis mullu kahjumit, mis oli küll pisut väiksem kui üle-eelmise aasta kahjum. Kahjumis ollakse neljas aasta.

Ka apteegiketi käive vähenes u 5% võrra võrreldes aasta varasema perioodiga. 2017. aastal oli Terve Pere Apteek OÜ müügitulu 90 miljonit eurot (2016. aastal 95 miljonit eurot). Käibe struktuuris suurenes mitteravimite osakaal ja vastavalt vähenes ravimite osakaal.

Aasta lõpu seisuga oli ettevõttel 83 müügikohta (sealhulgas tütarettevõtete apteegid). Terve Pere Apteek OÜ kahjum oli 2017. aastal 1 67 mln eurot (2016. aastal 1,81 mln eurot).

Ettevõtte omakapital oli aruandekuupäeva seisuga negatiivne. Ettevõtte on jätkuvalt tegutsev äriühing, ettevõtte osanik Magnum AS on väljastanud kinnituskirja, et Terve Pere Apteek OÜ osanik võtab vastu otsuse omakapitali kooskõlla viimiseks äriseadustikus sätestatud nõuetega.

Turutrendide osas kirjutab majandusaruanne, et 2017. aasta ravimite müügi tulemusi mõjutasid oluliselt muutused müüdud ravimite nimekirjas. Kallid originaalravimid asendusid odavamate geneeriliste ravimitega. Samuti mõjutasid teatud piirkondade tulemust pikalt kinni olnud apteekide avamised ja apteekide litsentside kolimised – apteekide avamised uutes asukohtades.

Samuti on juba avaldanud mõju uute apteekide avamised proviisoromanike poolt. Jätkuvalt on suureks probleemiks kvalifitseeritud tööjõu puudus, mis tingis ka 2017. aastal tugeva palgasurve vastava haridusega spetsialistide sektoris.

Ettevõttes mullu töötanud 437 arvestuslikult täistööajaga inimese keskmine brutopalk oli 1422 eurot kuus. See oli 30 euro võrra kasvanud võrreldes 2016. aastaga.

Tegev- ja kõrgemale juhtkonnale arvestatud tasud ja muud olulised soodustused (juhatuse esimees on Kadri Ulla, toim) olid mullu kokku 41 000 eurot.

Mulluste investeeringute osas alustati uue lahendusega apteegiteenuse osutamisel: videoapteekri nõustamisega. Lisaks panustati jätkuvalt mitme apteegi kaasajastamisse ning avasiti Netiapteek uuel ja kaasagsemal platvormil.

Selle aasta kohta ennutab majandusaruanne, et 2018. aasta on ettevõttele tulemas väljakutsete aasta, kus võib küll eeldada majanduse jätkuvat kasvamist 2017. aastale sarnases tempos, kuid tuleb tõsiselt arvestada spetsiifiliste kulude ja riskidega, s.h tööjõukulude surve ja seadusandluse muudatused.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.