Nahakliiniku vastus: edaspidi on kõik tasuline

Kotka tervisemaja, kus asub Niine Nahakliinik.
Kotka tervisemaja, kus asub Niine Nahakliinik.

Haigekassaga lepingusuhte lõpetava Niine Nahakliiniku juht Raul Niin saatis suhtekorraldusagentuuri kaudu selgitusi, kuidas töö edasi minema hakkab.

"Selleks, et alates praegusest oleks Niine Nahakliiniku raviteenuste pakkumine kõigile üheselt mõistatav ja selge, oleme koostöös haigekassaga otsustanud lõpetada kehtiva lepingu 30. septembril 2017. Tänase seisuga juba meie kliinikus haigekassa ravijärjekorras olevate patsientide teenindamiseks sõlmime septembri jooksul uue lepingu, mis kehtib kuni 31.12.2017,” sõnas Niine Nahakliiniku tegevjuht Raul Niin

“Rõhutan siinjuures, et haigekassa hüvitab endiselt vaid haigekassa järjekorras vastuvõtule registreerunud vastuvõtu ja esmase konsultantsiooni ning haigekassa tervishoiuteenuste loetelus olevad teenused. Kui patsient soovib kogu keha nahauuringut, mida meie kliinik teostab dermatoskoopilise uuringuga, siis seda haigekassa ei hüvita,” sõnas Niin.

Niine Nahakliiniku juht sõnas täiendavalt, et alates 2018. aastast on kliinik ja haigekassa otsustanud lepingulise suhte lõpetada ehk alates uuest aastast on Niine Nahakliiniku kõik teenused tasulised. “Ühelt poolt muudab see raviteenuse osutamise patsiendile selgemaks ja tuleb vastu ka viimaste kuude avalikule ootusele, teisalt on meil aga kurb tõdeda, et me ei saa ravikindlustatud patsientidele kvaliteetset eriarsti konsultatsiooni enam kompenseerida,” sõnas Niin. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.