Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Vanim Eestis käimasolev ravimiuuring algas 2007. aastal
Tänavu 1. septembri seisuga oli Eestis käimas või algamas 221 kliinilist uuringut. Osad uuringud on pikaajalised ja kestavad aastaid. Näiteks vanim käimaolev uuring algas juba 2007. aastal, räägib ravimiameti peadirektori asetäitja Katrin Kiisk.
Tartu Ülikooli Kliinikum liitus TriNetX-i globaalse terviseuuringu võrgustikuga ja üritab kasvatada oma kliiniliste uuringute osalust rahvusvahelisel tasandil.
Eestis läbiviidavad ravimiuuringud on jõudnud enamasti III faasi ja on patsientidele oluliseks argumendiks oma kroonilise haigusega toimetulekul. Uus kliiniliste uuringute keskus on siin toeks ja teerajaja on Tartu Ülikooli Kliinikum.
Haigete ravis uute ravimite kasutamist lubades on vaja teha otsused viisil, mis ei sea patsiente ohtu, aga samas võimaldavad ravimiarendust ja uute ravimeetodite leidmist, ütleb ravimiameti meditsiininõunik Alar Irs.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.