Triin Tabur • 10 november 2017 13:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Meedikute hääl peab vaktsineerimise vastastest üle olema

Eestis hakatakse vaktsineerima 12-aastaseid ning esimesel kahel aastal ka 13-14-aastaseid tütarlapsi.  Foto: Postimees/Scanpix

Kliinikumi naistekliiniku naistearst, vanemarst-õppejõud Terje Raud ütles vähiliidu konverentsil, et emakakaelavähi sõeluuringu programmis osalejate arv on meil aastatega tõusnud, kuid on tõenäoline, et Eestis ei toimi see skriining veel mahus, mis aitaks emakakaelavähki haigestumist vähendada.

Terje Raud rääkis, et tavapäraste günekoloogiliste läbivaatuste käigus teostatud Pap-testid ei mõjuta emakakaelavähi esmashaigestumist rahvastiku tasemel, samas kui süstemaatilise sõeluuringuprogrammi läbiviimine vähendab oluliselt emakakaelavähi haigestumist.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee