Remmelgas: vähiravi tuleks veelgi enam tsentraliseerida

Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse liige-ülemarst Andrus Remmelgas
Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse liige-ülemarst Andrus Remmelgas

Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse liige-ülemarst Andrus Remmelgas on seisukohal, et Eestis oleks vaja vähiravi senisest veelgi enam tsentraliseerida ning harvaesinevate kasvajate käsitlus tuua ühte keskusesse.

„Parima ravitulemuse saavutamiseks onkoloogilise patsiendi puhul on oluline paljude erinevate eriarstide ja spetsialistide vaheline meeskonnatöö ehk patsientide interdistsiplinaarne käsitlus,“ ütles Andrus Remmelgas. Tema sõnul kinnitab rahvusvaheline kogemus, et parimad vähiravitulemused saavutatakse koondades ravi akrediteeritud kompetentsikeskustesse. Ka Eestis oleks vaja vähiravi senisest veelgi enam tsentraliseerida ning harvaesinevate kasvajate käsitlus tuua ühte keskusesse. „See annab võimaluse vähiraviga tegelevate arstide subspetsialiseerumisele, mis omakorda tagaks parema kvaliteedi,“ lisas Remmelgas.

Ravi parem kättesaadavus patsiendile tagatakse luues võrgustikke geograafiliselt kaugemal asuvate haiglatega, kus on võimalik teostada erinevaid raviprotseduure. Heaks näiteks on Remmelga sõnul PERHi koostöö Pärnu haiglaga ja Tartu Ülikooli kliinikumi koostöö Ida-Viru keskhaiglaga keemiaravi vallas. Aktiivravi kõrval on oluline ka vähihaigete palliatiiv-, sümpotmkontroll- ning taastusravi edasine arendamine.

Koostöö ongi tänapäevase ja tõhusama vähiravi võti, leiab Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees Urmas Siigur. „Eestis võiks ehk olla suur narratiiv ühest kõikehõlmavast virtuaalsest vähikeskusest – selleks, et teaduse saavutused jõuaksid kiiremini ellu, patsiendid saaksid parimat võimalikku ravi ja ressursid optimaalseimal viisil kasutatud,“ ütles Siigur. Ta lisas: “Meil on nii Tallinnas kui Tartus toimekaid teadusgruppe, heal tasemel kliiniline baas ja kõrge kvalifikatsiooniga kliinilised spetsialistid. Aga meil on vaja paremat kokkumängu, kui muusikalisi termineid kasutada.“

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.