Tervisekindlustuse turule sisenes ka If Kindlustus

If Kindlustus teatas teise kindlustusseltsina Eestis tervisekindlustuse turule sisenemisest. Seni pakkus tervisekindlustust vaid Ergo Kindlustus.

If Kindlustuse isikukindlustuse tootejuhi Kairit Liigi sõnul on alates 2018. aastast tööandjatel võimalik ilma täiendava erisoodustusmaksuta teha kulutusi töötajate tervise edendamiseks kuni 400 eurot aastas ehk 100 eurot kvartalis ühe töötaja kohta.

„Oleme Lätis ja Leedus pakkunud tervisekindlustust mitmeid aastaid ja tänaseks on see seal muutunud üheks populaarsemaks kindlustuseks ettevõtete seas. Tulenevalt maksumuudatustest näeme tervisekindlustusele häid võimalusi ka Eesti turul,“ ütles Liig. 

If Kindlustus ja Kantar Emor viisid tänavu augustis 300 Eesti ettevõtte hulgas läbi uuringu, millest selgus, et 39% Eesti ettevõtetest pakub oma töötajatele tervisega seotud toetusi. Uuringu tulemus kinnitab vajadust uue kindlustustoote järele: 43% ettevõtetest on huvitatud oma töötajate tervisele suunatud eraravikindlustusest. 

„Uuringu tulemuste põhjal näevad ettevõtted tervisekindlustuse peamiste kasuteguritena võimalust kasvatada töötajate rahulolu ning ettevõtte mainet tööandjana. Tänases tööjõupuuduse kontekstis on kindlasti tegemist väga hea argumendiga, et leida ja hoida häid töötajaid. Samuti aitab see vähendada töötajate töövõimetuspäevade arvu, sest tervisemurega saab kiiremini kvaliteetset ravi," lisas Kairit Liig. 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.