Depressioon ei ole arstitudengile võõras

Arstiteadustudengite seltsi juht Anu Parvelo sütitavalt tudengite rõõmudest ja muredest rääkimas.
Arstiteadustudengite seltsi juht Anu Parvelo sütitavalt tudengite rõõmudest ja...

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi üks prioriteete on, et Eestis maailma kõige tervemad ja õnnelikumad inimesed elaksid Eestis.

"See soov ühendab nii meditsiini eri valdkondi kui ka saalisolijaid," ütles arstiteadusüliõpilaste seltsi juht Anu Parvelo Meditsiin 2018 konverentsil organisatsiooni unistustest kõneldes.

Arstiteaduse tudengid viisid omakeskus läbi küsitluse, millest selgus, mis Eesti arstiteaduse üliõpilasi õnnelikuks teeb. Muu hulgas toodi välja hommikuste seminaride hilisem algus ehk kella kaheksa pealt üheksale. Samuti tegi Eesti arstitudengeid õnnelikuks see, kui Maailma Arstide Liit kiitis heaks austava suhtumise arstitudengisse.

Ka selgus, et tudengid tunnevad suurt rõõmus, kui õppejõud viib mõnele protseduurile kaasa ja kui patsientidelt saab võetud hea anamnees. „Või ka siis, kui meditsiinisarja vaadates jõuad diagnoosini kiiremini kui sarjas olev arst,“ loetles Parvelo.

Kurvemast kõneldes seltsi president välja 2016. aastal 77-s riigis läbi viidud uuringu tulemused, millest selgus, et arstitudengid on keskmisest õnnetumad.

Selle metaanalüüsi järgi on depressioon 28% (95% Cl 24,2-31,1%) arstitudengitest. Kõige kõrgem depressioon esmakursuslaste seas – 33,5% (95% Cl 25,2-43,1%). Põhjuseks kohandumine ülikoolieluga ja eraelu ja kooli ühildamine.

Pikemalt saab Anu Parvelo kõneldust lugeda 9. jaanuari Meditsiiniuudiste paberlehest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.