Eesti Õdede Liidul on 2018. aastaks viis suuremat ootust, kirjutab liidu president Anneli Kannus.

- Eesti Õdede Liidu president Anneli Kannus
- Foto: Eiko Kink / Äripäev
Patsient, kes liigub erinevate teenusepakkujate vahel, ei pea muretsema terviseinfo liikumise üle. Ootame üksikute osade parendamise asemel terviklahendusi. Täna olemasolevate andmetega töötamiseks aega ja võimalusi. Eksimine on inimlik. Patsientide ohutus on oluline igas olukorras ning tervishoiutöötajad peavad saama vigu analüüsida, et parimaid võimalikke ennetustegevusi kokku leppida. Infovahetus ja konsultatsioonid erinevate tervishoiuvaldkondade vahel on elementaarsed patsiendikeskse tervishoiusüsteemi saavutamisel.
Seotud lood
Viimase aasta jooksul oleme palju kokku puutunud olukorraga, kus teised tervishoiutöötajad ei tea, millised on Eestis õdede spetsialiseerumisvõimalused, tervishoiutöötajate registris õe kohta käivad kanded ning seosed omandatud hariduse ja karjäärivõimaluste vahel.
Eesti Haiglate Liit on seisukohal, et enne kui nad saavad teha tervishoiutöötajatele konkreetsed ettepanekud kollektiivlepingu projekti osas, on vaja allkirjastada heade kavatsuste protokoll või leppida kokku, et kollektiivleppele kirjutab alla ka minister.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.