Peep Talving tõi Eestisse ASSET koolituse

Advanced Surgical Skills for Exposure in Trauma (ASSET) inauguratsioonikursus Eestis.
Advanced Surgical Skills for Exposure in Trauma (ASSET) inauguratsioonikursus...

11.-12. jaanuaril toimub Tartus Eesti esimene Advanced Surgical Skills for Exposure in Trauma (ASSET) kursus. Ameerika Kirurgide Liidu rahvusvahelise õppeprogrammi alusel korraldatud simulatsioonikursusel on põhirõhk kirurgiliste oskuste treenimisel, mis on vajalikud veresoonte ja elutähtsate organite eksponeerimiseks ja veritsuskontrolli saavutamiseks.

Kursus toimub prof Peep Talvingu eestvõttel ja juhendamisel Tartu Ülikooli Biomeedikumis koostöös Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Eesti Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuse, Tartu Ülikooli Kliinikumiga. Juhendajatena osalevad kursusel nimekad traumakirurgid ning koostööpartnerid Ameerika Ühendriikidest  – Ameerika Kirurgide Liidu esindaja prof Mark Bowyer Ameerika Ühendriikide Kaitsevägede Ülikoolist Bethesda’st ning prof Lydia Lam Lõuna-Kalifornia Ülikoolist Los Angelesest. Koolituse sihtgrupiks on kirurgiliste erialade spetsialistid ja arst-residendid, kes õpivad praktilistel simulatsioonidel veresoonte vigastuste eksponeerimist ja ravi.

Eesti on kolmeteistkümnes riik maailmas, kus standardiseeritud õppeprogrammiga ASSET aset leiab. Peale inauguratsiooni Eestis jõuab kursus Lõuna-Aafrikasse ja Austraaliasse. Eesti esimesel ASSET koolitusel osalevad Regionaalhaiglast kuus kirurgi ja üldkirurgia arst-residenti (Mariliis Rauk, Erast-Henri Noor, Sten Saar, Arvo Reinsoo, Karl-Gunnar Isand, Edvard Garder) ning neurokirurg dr Andres Asser, kes juhendab traumajägseid neurokirurgilisi evakuatsioonikirugia tehnikaid.

Edaspidi on kursus planeeritud toimuma TÜ kliinilise meditsiini instituudi simulatsioonikeskuse raames regulaarsusega üks kord aastas.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.