Haigekassa eelarve kasvab 150 miljonit eurot

Haigekassa nõukogu kinnitas 2018. aasta eelarve, mis on 150 miljoni euro võrra suurem kui 2017. aastal. Kokku on haigekassa eelarve 1,28 miljardit eurot.

Oluliselt kasvas haiguste ennetamise, perearstiabi, hambaravi ja välisriigis ravi rahastus. 34 miljoni euro suurune lisarahastus eriarstiabis aitab lühendada järjekordasid ja teha rohkem operatsioone mitmel erialal.

Eriarstiabi eelarve kokku kasvab rohkem kui kümnendiku ehk 66 miljoni euro võrra.

Tervishoiureformi tulemusel eelarvesse lisandunud 34 miljoni euro abil paraneb laste haiguste ravi kättesaadavus, kokku suureneb pediaatria ja lastekirurgia rahastamine 5,5 miljoni euro võrra. Uue põlve- või puusaliigese saab sel aastal kuni 3600 inimest, nende operatsioonide järjekorrad vähenevad kuni 10 kuu võrra. Rohkem vahendeid suunatakse ka silmakae raviks.

Perearstiabi eelarve tõuseb 15 miljoni euro võrra. Sel aastal panustatakse oluliselt tervisekeskustesse, sealjuures ämmaemandus-, füsioteraapia- ja koduõendusteenustele.

Haiguste ennetamise eelarve kasvab 3 miljoni euro võrra. Olulise uuendusena võimaldatakse rinnavähi sõeluuringuid nüüd ka 68- ja 69-aastastele naistele. Tervise edendamise eelarvesse suunatakse 1,6 miljonit eurot, mis võimaldab sel aastal alustada uusi projekte vaimse tervise edendamiseks, täiskasvanute suutervise parandamiseks ning raskete haiguste ennetamiseks.

Ajutise töövõimetuse hüvitiste väljamaksmiseks on selleks aastaks planeeritud 152 miljonit eurot.

Eesti inimeste välisriigis ravimise eelarve on 11,7 miljonit eurot.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.