Galerii: Pärnu haigla sünnitustoad said ainulaadse ilme

Ämmaemand Jelena Laanemets.
Ämmaemand Jelena Laanemets.

Arhitekt Helle-Ann Urgard on loonud Pärnu haigla viide uude sünnitustuppa omanäolise värvilahenduse, mis on inspireeritud looduse erinevatest värvipalettidest.

"Nii on tekkinud igasse tuppa kindel temaatika, kus näiteks ühes toas on värvivalikul lähtutud õitsevatest kollastest põldudest ja aasadest, teises toas rohelistest metsadest ja kuppelmaastikutest, kolmandas toas sinisest merest ja rannaliivast, neljandas toas sinistest aasadest ja lilledest ning viiendas toas järvedest ja jõgedest," kirjeldas haigla esindaja Eda Amur.

"Remondi käigus oleme paigaldanud lisaks ühe vanni, mida saab sünnitusel valutustamiseks ning sünnitamiseks kasutada. Lakke oleme paigaldanud spetsiaalsed rippumislinad, mis võimaldavad naistel aktiivselt sünnitusel osaleda ning väga mugavaid asendeid valida kogu sünnituse vältel," rääkis Amur.

Selle suure arenguga on haigla soovinud saavutada olukorda, kus sünnitajal on võimalikult soe, hubane ja kodune keskkond, et sünnitaja saaks rahus keskenduda oma sünnitusele ning ei peaks mõtlema kõrvalistele ja häirivatele ümbritsevast keskkonnast tingitud teguritele.

Galerii

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.