Apteegireformi rakenduskava tuleb 2018

Apteegis.
Apteegis.

Sotsiaalministeerium tegeleb praegu apteegireformi jõustamiseks vajaliku rakenduskava väljatöötamisega, lubades teha ettepanekud hiljemalt käesoleva aasta lõpuks.

Seaduse rakendamise väljakutsena on sotsiaalministeerium välja toonud küsimused, kas senised omanikud soovivad apteeke müüa, kas proviisorid soovivad apteeke osta ja kas proviisoritel on piisavalt vahendeid apteekide ostmiseks, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Ostjatega soetud riskidena toob ministeerium välja, et proviisoritel võib puududa julgus ettevõtlusega tegeleda. Selleks nähakse vajadust tõsta proviisoriõppe mahtu ja täiendada ärijuhtimise õppekavaga.

Proviisorite finantsilise võimekuse tõstmiseks kaalutakse variantidena subsideeritud laenu või riigi tagatist laenule, apteekri lähtetoetuse tõstmist.

"Tegeleme praegu riigikogus vastuvõetud seadusemuudatuste jõustamiseks vajaliku rakenduskava väljatöötamisega ja teeme sellekohased ettepanekud hiljemalt käesoleva aasta lõpuks," ütles ministeeriumi pressiesindaja.

Pikemalt ERRis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.