Haigekassa: oleme valiku kriteeriume sel korral täiendanud

Haigekassa eratervishoiu pildilt välja tõrjumist omaks ei võta.

Haigekassast öeldakse, et riigi vahendeid tuleb kasutada läbipaistvalt, õiglaselt ja kooskõlas õigusaktidega. Nii toimub see kõigis valdkondades, ka ravikindlustuses. “Haigekassa huvi on, et kindlustatud isikud saaksid jätkuvalt kvaliteetset arstiabi ja tagatud oleks igaühe õigus tervisekaitsele ehk jätkusuutlik haiglavõrk,” ütleb haigekassa eestkõneleja Katrin Romanenkov.

"Oleme üle vaadanud eelmise valiku kriteeriumid ja neid täiendanud," ütleb haigekassa esindaja. "Me oleme väga tänulikud kõigile meie partneritele – nii HVA haiglatele kui ka valikupartneritele – kes meile tagasisidet on andnud. Kõik need ettepanekud on läbi arutatud, ning osasid võimalusel arvestatud,” kinnitab ta.

Peamine erinevus võrreldes 2014. aasta konkursiga on Romamenkovi sõnul see, et mullu 1. septembril jõustus uus riigihangete seadus, mis harmoneeris Eesti õigusesse uued Euroopa Liidu riigihangete direktiivid ja millega muudeti ka tervishoiuteenuste kui sotsiaalteenuste hankimise regulatsiooni.

Pakkujate vaates on kõige suuremaks muudatuseks see, et uus valikumenetlus korraldatakse riigihangete registri kaudu. Uute kriteeriumite välja töötamisel on haigekassa lähtunud põhimõttest, et hindamise asjaolud oleksid kooskõlas riigihangete korraldamise üldpõhimõtetega, kõigile arusaadavad ja ühtlasi paremini mõõdetavad.

Haigekassa lepingupartnerite valiku hange kuulutatakse välja juunikuus. Seniste valikupartneritega pikendatakse lepinguid 3 kuu võrra.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.