Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Haruapteegid seaduse turbulentsis
Riik otsustas haruapteegid linnades sulgeda, apteegiketid ei taha neist aga kuidagi loobuda.
Viru väljaku ümbruses on kokku kuus apteeki, millest üks on haruapteek, mis peab järgmisel kevadel uksed sulgema.
Võiks ju arvata, et haruapteegid on missiooniprojektid kuskil äärealadel, mida põhiapteegid peavad üleval, et vähesed maale jäänud vanainimesed ikka oma rohud kätte saaksid. See pole kaugeltki nii.
Eesti Apteekide Ühendus viis täna Riigikogusse kollektiivse pöördumise ja üle 4000 apteegikülastaja allkirja, mis nõuavad regulatsioonilõksu jäänud haruapteekide säilitamist.
55 apteeki üle Eesti sulgevad täna pärastlõunal kell 14 oma uksed, et juhtida tähelepanu seadusandja praagile, mille tõttu tuleb need apteegid hiljemalt juunis lõplikult kinni panna.
Suuremates linnades tegutsevad haruapteegid tuleks seaduse kohaselt hiljemalt tuleva aasta 9. juunil sulgeda, apteekide ühendus palub see kuupäev aga pea aasta võrra edasi lükata.
Kui aasta tagasi oli patsiendikindlustuse valik Eestis piiratud vaid ühe, juhtumipõhise lepinguga, siis nüüd on kindlustusmaakleri Northern1 international insurance brokers OÜ eestvedamisel turule jõudnud uus konkureeriv lahendus. See vastab Eesti õigusruumi nõuetele, tugineb rahvusvaheliselt tunnustatud nõudepõhisele mudelile ja loob kauaoodatud valikuvõimaluse.