Kohustuslik gripivaktsiin vihastas Soome õdesid

Kohustuslik gripivaktsiin vihastas Soome õdesid.
Kohustuslik gripivaktsiin vihastas Soome õdesid.

Soome õendustöötajad leiavad, et märtsis jõustunud kohustus end hooajalise gripi vastu vaktsineerida on pannud keeldujad tervishoiutöötajad ebavõrdsesse olukorda.

Soome meditsiiniõdede ja ämmaemandate seas juba mõnda aega küdenud rahulolematus seoses kohustusega hooajalise gripi vastu vaktsineerida sai 20. aprillil konkreetse vormi. Parlamendi ees kogunenud meeleavaldajad nõudsid enesemääramisõiguse austamist ning võrdset kohtlemist, vahendas ERRi uudisteportaal.

Kuigi seaduse mõte on, et vaktsineeritud peavad olema vaid riskirühmade – imikute, krooniliste haigete ja vanuritega – kokku puutuvad meditsiini- ja sotsiaalhoolekandetöötajad, nõuavad paljud tööandjad meeleavaldjate väitel gripivastast vaktsineerimist kõigilt töötajatelt. See aga sunnib vaktsineerimisest keeldujad lõpuks töölt lahkuma.

"Me oleme selle vastu, et meilt võetakse enesemääramisõigus," märkis Lapimaalt meelt avaldama saabunud Heidi Lausmaa.

Viissada tervishoiutöötajat on esitanud Soome parlamendi õigusombudsmanile kollektiivse kaebuse, millega probleemile tähelepanu juhitakse. 15 000 inimest on alla kirjutanud selleteemalisele pöördumisele internetis.

Täismahus ERRi lehel.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.