Haigekassa maksis välismaal saadud ravi eest 2 miljonit enam

Mullu said ravikindlustustatud Eesti inimesed välisriikides ravi kokku 11 miljoni euro eest, mis on kaks miljonit eurot enam kui 2016. aastal.
Mullu said ravikindlustustatud Eesti inimesed välisriikides ravi kokku 11...

Mullu said ravikindlustustatud Eesti inimesed välisriikides ravi kokku 11 miljoni euro eest, mis on kaks miljonit eurot enam kui 2016. aastal.

11 miljonist eurost 4,75 miljonit kulus plaanilisele ravile ehk neile juhtudele, kui Eestis ei olnud samaväärset ravi võimalik pakkuda ning arstide soovitusel saadeti patsient välisriiki ravile, teatab haigekassa oma blogis.

6,25 miljoni euro eest hüvitas haigekassa terviseprobleeme, mis eestlastel tekkisid välismaal reisimise ajal.

Varasemast enam toetas haigekassa ka ülikalleid ravijuhtumeid  – kümne ülikalli ravijuhu eest tasuti 3,3 miljonit eurot, nt luuüdi-, maksa- ja südamesiirdamiste ning vastsündinu südameoperatsiooni eest. Iga ülikallis juhtum maksab paarsada kuni nelisada tuhat eurot, kõige kallimal juhul 1,4 miljonit eurot.

Eelmisel aastal tegi haigekassa kokku 233 positiivset otsust toetada inimese ravi välisriigis: 68 juhul suunasime inimese ravile, 134 korral uuringutele, 31 juhul otsisime luuüdidoonorit Soome Punase Risti vereteenistuse kaudu. Kümnel korral pidi haigekassa langetama keelduva otsuse, kuna soovitud teenus või sellele sobiv alternatiiv on Eestis kättesaadav.

Enim käisid Eesti inimesed ravil või uuringutel:

  • Soomes (82 korda)
  • Rootsis (39 korda)
  • Saksamaal (29 korda)
  • Hollandis (22 korda)

Kui reisil Euroopa Liidu riiki vajadus arstiabi järele, saab Eesti inimene seda võrdsetel tingimustel kohalikega, kui tal on Eestis kehtiv ravikindlustus ning kaasas kehtiv Euroopa ravikindlustuskaart.

Eesti inimeste tervishoiuteenuste kulud EL riikides

 

2012

2013

2014

2015

2016

2017

Hüvitatud summa eurodes

3,9 milj

4,5 milj

4,8 milj

5,1 milj

5,3 milj

6,2 milj

Pikemalt blogis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.