5 mai 2018 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Eesti teadlased uurivad atoopilist dermatiiti

Allergiatesti tegemine.  Foto: Erik Prozes

Kui paarkümmend aastat tagasi arvati, et atoopiline dermatiit on eelkõige allergiline haigus, siis praeguseks on selgunud, et tegemist on väga heterogeense haigusega.

Atoopiline dermatiit on krooniline põletikuline nahahaigus, mille sagedus arenenud maades on laste hulgas kuni 20% ja täiskasvanutel kuni 5%. Haiguse tekke üheks peamiseks põhjuseks on nahabarjääri funktsionaalne puudulikkus. Umbes veerandi patsientide puhul ei ole võimalik leida otsest seost allergilisusega ning sellistel juhtudel võib atoopiline dermatiit olla hoopis autoinflammatoorse või autoimmuunse iseloomuga. 

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee